A Meteorológiai Szolgálat szerint a fővárosban nem várható javulás a levegő minőségében

Hungary air pollution

Budapesten továbbra is nagyon kedvezőtlen az időjárási helyzet a levegőszennyezettség szempontjából – közölte kedd este az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A szerda éjfélig szóló budapesti légszennyezettség előrejelzésben azt írták: a szálló por (PM10) 24 órás átlagértéke több helyen a riasztási határérték fölött alakul. Napközben van rá esély, hogy kisüt a nap, így néhány órára jelentősen csökkenhetnek a koncentrációs értékek. Estétől viszont ismételten jelentős romlás valószínű a levegő minőségében – tették hozzá.
Az Országos Közegészségügyi Központ mérési eredményei alapján, bár néhány helyen javult, az ország nagy részén továbbra is veszélyes vagy egészségtelen a levegő a magas szálló por (PM10) koncentráció miatt. Budapesten kedden is veszélyesnek minősítette a levegő minőségét az Országos Közegészségügyi Központ.
A kismértékű javulás ellenére továbbra is számos településen – köztük Budapesten – érvényben van a szmogriadó valamely fokozata. A fővárosban – ahol továbbra is a szmogriadó riasztási fokozata van érvényben – hétfő reggel 6 órától közlekedési korlátozást is bevezettek. A magas szállópor-koncentráció miatt Budapest közigazgatási területén tilos azzal a gépjárművel közlekedni, amelynek forgalmi engedélyében a környezetvédelmi osztályt jelölő kód 0; 1; 2; 3; 4, vagy amelyek forgalmi engedélye nem tartalmaz környezetvédelmi osztályt jelölő kódot. Tarlós István főpolgármester hétfőn azt mondta: talán – az előrejelzések alapján – csütörtökön már enyhíteni lehet az intézkedésen.
A meteorológiai szolgálat országos előrejelzése szerint szerdán délnyugaton többnyire borult, párás idő várható, másutt változóan felhős lesz az ég több-kevesebb napsütéssel. A ködben ónos szitálás, hószállingózás is előfordulhat. A Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon helyenként megélénkülhet az északi szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 13 és mínusz 6 Celsius-fok között valószínű, de a derült, vastagabb hóval borított, szélcsendes tájakon mínusz 19 és mínusz 16 fok közé is hűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet többnyire mínusz 3 és plusz 2, a tartósan borult vidékeken mínusz 6 és mínusz 4 fok között alakul.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: szerda estig főként az Északi-középhegység völgyeiben, a főváros környékén és az Alföld északi felén van legnagyobb esélye sűrű, akár zúzmarás ködfoltok kialakulásának. A tartós köd veszélye miatt figyelmeztetést csak Nógrád megyére adtak ki szerdára.
(MTI)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

légszennyezés.hu
Főhírek Legfrissebb hírek

KÖZLEMÉNY

Kedves Látogatóink! Ahogy Önök is tapasztalták az utóbbi időben, kb. 8-10 hónapja egyre akadozottabban működött az oldalunk, többször láthatták, ahogy jelezték is nekünk, hogy nem frissülnek a légszennyezettségi adatok. Ennek oka, ahogy már a korábbi közleményünkben is leírtuk, hogy az állami hivatalos adatok elérhetősége technikai akadályokba ütközött, ezért közvetlenül a magyar hivatalos oldalról nem tudjuk […]

Read More
légszennyezés.hu
Főhírek Legfrissebb hírek

Oldalunk ÚJRA FRISSÜL!

Kedves Látogatóink! Oldalunk a mai naptól (2022.06.14.) újra friss légszennyezettségi adatokat közöl, és rendszeresen frissül. Köszönjük a sok-sok kedves érdeklődést, az eddigi türelmüket és a megértésüket! További jó hírünk a győrieknek, hogy ezentúl Győr adatainál Győr adatait fogják látni, nem pedig Gyóró települését 🙂 KORÁBBI HÍREINK: 2022.06.08. Jelenleg úgy néz ki, hogy találtunk megoldást arra, […]

Read More
Főhírek Legfrissebb hírek

Kevesebb fajlagos kibocsátás, de több autó? Mi az igazság?

Egyre többet hallani arról, hogy az autóipar zöldül. De valóban igaz ez. Ha fajlagosan alacsonyabb is a kibocsátás, ne-e került egyre több autó az utakra? Ennek a témakörnek jártunk utána. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) adata szerint 2000-ben egy átlagos személyautó 172 g szén-dioxidot jutatott a légkörbe megtett kilométerenként. Ez az érték 2018-ra 120 g/CO2/km-re […]

Read More